Tri typy ako predĺžiť životnosť vašej strechy

mar 20, 2020 | Renovácia | 0 komentárov

Aby sa z vašej novej strechy po pár rokoch nestal jeden veľký kus hrdzavého plechu, máme pre vás 3 tipy ako zabezpečiť čo najdlhšiu možnú životnosť vašej strechy bez toho aby ste museli strechu opätovne natierať farbou alebo realizovať kompletnú výmenu strešnej krytiny.

 

1. Pravidelná údržba odkvapov

Upchaté a zanesené odkvapy narúšajú strešný systém. Ako je to možné? V prípade keď voda neodteká zo strechy pomocou odkvapov, tak po ich naplnení začne pretekať cez okraje a steká po podhľade strechy, kde sa začnú tvoriť mokré fľaky. V prípade ak tento jav nastane a nevyriešite ho okamžite, tak  sa tieto neželané fľaky budú zväčšovať a z podhľadu sa rozšíria aj na fasádu objektu.

 

2. Opiľovanie konárov v blízkosti strechy

Pri páde konáru na strešnú krytinu môže dôjsť k prasknutie škridle alebo preliačeniu plechu, to je v tom lepšom prípade, ale pri páde masívnych konárov alebo celých stromov dochádza k poškodeniam celého strešného systému.

Ďalší problém nastáva, keď máme v blízkosti strechy stromy, ktoré tienia. Pre strešnú krytinu je tieň veľký nepriateľ. Tam kde je tieň je aj vyššia vlhkosť a keď je vaša strecha vlhká a  nachádza sa na nej ihličie alebo listy zo stromov, tak je to ideálne prostredie pre vznik baktérií, machov, plesní (zelený povlak na streche), ktoré výrazne znižujú životnosť strešnej krytiny.

 

3. Profesionálna obhliadka strechy

Pravidelné obhliadky sú kľúčom k predĺženiu životnosti strechy. Odborníci na strešné systémy dokážu spoľahlivo skontrolovať strechu, odhaliť prípadné problémy a navrhnúť riešenia.

 

Záver

Kompletná výmena strešnej krytiny je nákladná ale v niektorých prípadoch bezprostredne potrebná. Tipy v tomto článku vám pomôžu predĺžiť životnosť vašej strechy a samozrejme ušetriť finančné prostriedky, ktoré by ste museli investovať do novej strešnej krytiny.

0 komentárov