Výmena strešnej krytiny alebo nový náter?

mar 20, 2020 | Renovácia | 0 komentárov

Zákazníci sa nás často pýtajú, či majú kompletne vymeniť strešnú krytinu alebo aplikovať nový náter. Toto záleží od viacerých faktorov, poďme si o nich niečo povedať.

 

AKÝ JE AKTUÁLNY STAV VAŠEJ STRECHY?

Je hrdzavá, sú v nej diery, odlupuje sa farba alebo je len pokrytá machom? Pri obhliadke strechy zhodnotíme stav a odporučíme vám vhodné riešenie na odstránenie problému. Vo väčšine prípadov stačí odstrániť starú farbu, nečistoty a mastnotu a naniesť novú, avšak niekedy sa stretávame aj s tým, že je potrebná výmena častí skorodovaného plechu. 

ČO V SEBE ZAHŔŇA PROCES NATIERANIA STRECHY?

Natieranie strechy sa skladá z viacerých úkonov, ktorými sú vyčistenie, odmastenie a následné dôkladné opláchnutie povrchu strechy vysokotlakovým čističom s pracovným  tlakom 275 barov a aplikácia farieb pomocou airless (bezvzduchovej) striekacej technológie. Prečítajte si tento článok, v ktorom sa dozviete ako postupujeme pri práci.

EXISTUJE ROZDIEL VO FARBÁCH V RÁMCI ICH ŽIVOTNOSTI?

Jednoznačne áno, preto pri výbere farby sa vždy poraďte s odborníkom. Viac k tejto téme si môžete prečítať tu.  

AKÁ JE CENA A ŽIVOTNOSŤ NOVÉHO NÁTERU V POROVNANÍ S NOVOU KRYTINOU?

Poďme si spraviť porovnanie v praxi. Pri aplikácii náterového systému EXCELENT (epoxidová základná a vrchná polyuretánová farba), ktorého životnosť je 15 až 20 rokov podľa normy STN EN ISO 12944 by ste investovali približne 10€/m².

V prípade montáže novej krytiny s prémiovou úpravou by vás to stálo približne 10€/m² za montáž krytiny a 20€/m² za materiál (krytina, skrutky, záveterné a štartovacie lišty), takže spolu 30€/m². Životnosť krytiny s prémiovou úpravou je 40 až 50 rokov. 

ZÁVEREČNÉ ZHODNOTENIE

Nový náter strešnej krytiny je finančne efektívny spôsob ako predĺžiť životnosť krytiny, avšak pri veľmi zlom stave strechy je potrebná kompletná výmena strešnej krytiny, preto vám odporúčame aby ste sa poradili s odborníkom, ktorý presne určí aké je najvhodnejšie riešenie pre vašu strechu.

0 komentárov